Blacjack ehk kasiinode klassika nii kodus kui ka Las Vegases

Maailmas tuntakse blackjack’i juba 17. sajandist. Umbes aastal 1601 mainis kirjanik Miguel de Cervantes (“Don Quijote” autor) mängu oma jutustustes Sevillast pärit petturite paari kohta. Selles loos mängiti mängu nimega “Kakskümmend üks”. Teisteski keeltes peale eesti keele tuntakse blackjack’i just nime all “21”.

Hilisemal ajal levis mäng üle Hispaania, Prantsusmaa ja kaugemale. Nimetus “blackjack” tekkis kaardikombinatsioonist äss ning poiss, mis annab võidusummaks 21 punkti. Mängu peamine eesmärk ongi saada kaardikombinatsioon, mis oleks võimalikult lähedal arvule 21, ent seda ei ületaks.

Tänapäeval mängitakse seda klassikalist kaardimängu peamiselt internetis. Nii on mängijatel võimalik end proovile panna inimeste vastu, kes asuvad igas maailma otsas, ilma et keegi neist peaks kodust väljuma. Netis toimuvad ka blackjack’i turniirid ja muud võistlused. Nendest on kujunenud juba pikk traditsioon. Lisaks internetile korraldatakse turniire ka kasiinodes ja hotellides (optibet).

Turniirid on üldjuhul suured sündmused, mis kestavad 2-3 päeva. Osavõtt mõnedest on tasuta, aga suurem osa küsib mänguritelt sümboolset osalustasu. Ootamatuste vältimiseks tasub osalistel alati tutvuda kõigi tingimustega – ka nendega, mis kirja pandud väikeses tekstis. Erinevalt klassikalisest blackjack’ist, võib turniiridel mängimine käia üks-ühe, mitte diileri vastu.

Enne blackjack’i turniiris osalemist, tasub meeles pidada järgnevaid asjaolusid:

• Enamasti tuleb osalemiseks maksta osalustasu;
  • Turniiris mängitakse üksteise, mitte diileri vastu;
  • Eesmärk on koguda žetoone – mida rohkem, seda parem;
  • Igal turniiiril on oma tingimused, mis on loodud vastavalt kasiino reeglitele;
  • Vahel tasub võitmiseks harilikest blackjack’i teooriatest loobuda;
  • Võidab see, kes kindla arvu mängude järel on võitnud kõige rohkem žetoone;
  • Paljud tippturniirid toimuvad Las Vegases – kasiinodes Suncoast, Rampart, Orleans või Longhorn.