Blackjack ehk mäng, mis netikasiinodega hästi kohaldub

Blackjack ehk mäng, mis netikasiinodega hästi kohaldub

Blackjack on üks maailma populaarsemaid kasiinomänge. Sageli kutsutakse seda kaardimängu hasartmängude kuningaks, kuigi mõnede arvates kuulub kuningatiitel hoopis pokkerile. Igal juhul võibBlackjackimingil kujul mängida pea igas harilikus kasiinos ning samuti ka pea igas kasiinoportaalis. Kuigi kaardimängude ülekandmine arvutisse ja internetti ei pruugi alati just kõige kergem ülesanne olla, siis Blackjack sobib netikasiinodesse sama hästi kui harilikule kaardilauale.

 

Blackjacki panustamissüsteem on lihtne. Mängijad teevad oma panused kõige alguses, saavad kätte neile jagatavad kaardid ning teevad seejärel otsuse, kas võtta lisakaart, et saada parim võimalik tulemus, mis diileri võimalikke kaarte võidaks. Teised mängijad saavad samas partiis osaleda kas individuaalselt diileri vastu mängides või tehes panuseid mõne mängija lõpptulemusele.

 

Mängu lihtne loogika ning väike vastuvõetavate otsuste hulk, on peamised põhjused, miks mäng ühildub hästiarvuti ja internetiga. Netikasiinos näeb klassikaline Blackjacki laud välja täpselt samasugune kui kaardilaud harilikus kasiinos, kus mängu juhib diiler ja jagatakse paberist või plastikust kaarte. Üha sagedamini on ka internetis sinu vastasmängijaks päris diiler, kes läbi videosilla kaarte jagab ja neid sinu nähes segab.

 

Neti kasiino ja tavakasiino vahel ongi mängija jaoks üksnes kolm erinevust – internetis on žetoonid virtuaalsed, mängija ei pea istuma kindlas kohas laua taga ning suhtlus diileriga toimub virtuaalselt, mitte suuliselt või käemärkide abil. Ülejäänud mäng ei erine põhimõtteliselt mitte millegi poolest. Blackjacki mäng käib üsna kiirelt ning netis veelgi kiiremalt, kuna žetoonid on virtuaalsed ning diiler ei pea võite ise välja arvestama. Nii ongi netis mäng kolmandiku võrra tempokam. Suur osa netikasiinodest annab võimaluse läbi kirjaliku vestluse diileriga suhelda, ent soovi korral võivad mängijad olla ka täiesti vaiksed ja anonüümsed.