Blackjacki põhireeglid

Blackjacki põhireeglid

Mäng, mille teine nimi on 21, on üks intelligentsemaid kaardimänge kasiinodes, mille õige mängustrateegia puhul on võimalik maja ehk kasiinot suure tõenäosusega võita (mis muide polegi nii tavaline üldiselt kasiinomängude puhul). Proovingi kirjeldada võimalikult kokkuvõtlikult selle mängu kõige olulisemaid põhireegleid.

Pakkide arv

Blackjacki võib mängida mitme erineva pakiga. Enamasti kasutavad kasiinod rohkem kui ühte või kahte pakki, et teha raskemaks kaartide lugemist. Kõige populaarsem on hetkel 6 kaardipakiga mängud. Kaardid jagatakse “kingast” – nii ei näe mängijad täpselt, et kuidas on kaardid segatud ja mängukaartide jagamine on rohkem juhuslik.

Mängu eesmärk

Iga mängija mängib panga vastu ja eesmärk on saada kaardid summas kuni 21, seda mitte ületades. Kui esimeste kaartidega õnnestub saada täpselt väärtus 21, ongi selle nimi blackjack ja see toob mängijale peavõidu.

Kaartide väärtus

Ässa väärtus on olenevalt olukorrast kas 1 või 11 – oleneb, mis kogusumma väärtus parasjagu mängijal käes on, seega on äss paindlik ja väga hea kaart, mida käes omada. Numbrid on iseenese väärtusega ja poiss, emand ning kuningas omavad väärtust 10.

Panused

Enne, kui kaardid välja jagatakse, asetatakse lauale panused – enamasti zetoonidena. Olenevalt kasiinodest varieeruvad panused 2 – 500 euroni.

Kaartide jagamine

Kui kaardid on kingas korralikult segatud ja mängijad on oma panused teinud, jagab diiler välja esimesed kaardid – need jagatakse nii, et kohe on näha ka nende väärtusi. Teine kaart jagatakse igale mängijale samuti nii, et pilt/number on kohe nähtav, kuid diileri kaart jääb tagurpidi.

Esimene võit

Kui kõik on saanud oma esimesed 2 kaarti ja mõnel mängijal õnnestub kohe saada äss ja kaart väärtusega 10, kuid diiler seda tulemust ei saanud, on mängija võitnud peavõidu nimega blackjack ja mängija saab kohe kätte oma võidu, milleks on tema 1,5 – kordne panus. Kui aga ka diileril õnnestub saada kohe alguses kokku 21, võtab ta endale mängijate panused, kellele võitu ei tulnud. Kui aga nii diiler kui mõni mängijatest saab kokku kohe nr 21, siis on see viik ja mängija saab oma panuse tagasi.

Mäng

Kui kõigil on kaardid käes, saavad mängijad, alustades vasakpoolsest valida, kas nad valivad “stand” (ei tee midagi) või “hit” (saavad veel ühe kaardi, proovides saada lähemale numbrite summale 21). Kui mängijal õnnestub saada lähemale väärtusele 21, kui pank, saab mängija oma panuse tagasi. Kui mängija saab kolmanda kaardi ja tema summa läheb lõhki ehk üle väärtuse 21, on selle nimi “bust” ja mängija on kaotanud.

Need ongi sisuliselt kõige olulisemad reeglid mängus blackjack. Selles mängus on muidugi veel erinevaid nüansse – nagu kindlustuse ostmine või strateegiatabeli kasutamine, kuid sisuliselt kui need ülalmainitud reeglid on selged, oledki valmis blackjackiga alustama. Põhiline tuleb niikuinii mängukogemusega ja edaspidi kirjutan siis juba detailsemalt igasugustest lisastrateegiatest ja nippidest.

Seniks aga head mänguõnne- https://www.optibet.ee/et/kampaaniad/kasiino/?p=740