Hullumeelseid fakte kasiinode ajaloost

Hullumeelseid fakte kasiinode ajaloost

Eestis tegutseb hetkeseisuga teadaolevalt 6 kasiinoketti ja 54 mängusaali. Oleme harjunud neid linnapildis kui ka internetiavarustes tihti kohtama ja samas ei tunne keskmine eestlane minu arvates end piisavalt mugavalt, et julgeda läbi kasiinoukse astuda või proovida kätt mõnes online mängus. See maailm on paljudele veel kauge ja võõras ning tuntud ainult filmidest või nendest samadest reklaamidest.

Mõtlesin, et tutvustaksin teile seda kirjut maailma hoopis uue nurga alt – läbi reaalsete, ägedate ja üllatavate faktide kasiino ajaloost.

*Monaco kodanikud ei tohi Monte Carlo kasiinodes mängida

Üllatusin ka ise, kui seda lugesin! Maailmakuulus Monte Carlo on legendaarne kasiino mängimiseks – välja arvatud kui oled Monacost pärit. Tuleb välja, et 19.sajandi keskel tehti printsess Caroline’i algatusel seadus, mis sätestab, et kodanikud ise ei tohi kasiinos mängimas käia. Eesmärk oli, et kogu kasiino kasum tuleks välisriikide kodanikelt. Samas tänu sellele ei pea Monaco kodanikud tulumaksu maksma, selle asemel kasutatakse kasiinost sissetulevat raha.

*Las Vegase kasiinod teenisid 50ndate aatomipommide testimiste pealt

Me kõik oleme kuulnud/lugenud, kuidas ameeriklased 1950ndatel arvukalt aatomipomme testisid, kuid vähemtuntud on fakt, et seda tehti nii lähedal Las Vegasele (ca 105 km kaugusel kirdes). Inimesed, kes õudusfilmi meenutavaid pommikatsetusi pealt nägid, kirjeldasid sündmusi õudusfilmilaadsetega, kus päev muutus ööks ja kasiinodeni paistis suur võimas seen, mis kõrgele taevasse tõusis. Neid katsetusi oli tol ajal üle tuhande!!! Ja Vegas olles Vegas leidis kohe ka nutika viisi, kuidas sündmuse pealt raha kokku ajada. Hakati avalikult välja kuulutama aatomipommikatsetuste kuupäevi, korraldama temaatilisi pidusid ja pakkuma klientidele “aatomikokteile”. Ühes kasiinos toimusid isegi “Miss Aatom” valimised.

*Maailma väikseim kasiino asub ühe Londoni takso tagaistmel

Kõige väiksemal kasiinol maailmas puudub isegi aadress. Londoni “Grosvenor casino” takso tagaistmel on korralik mängulaud, diiler, baar ja isegi spordikanaleid näitav tv. Promotrikina edukas masin viib sind ükskõik kuhu Londonis, kuni teed piisavalt suure “heategevusliku annetuse” või soovi korral viib see sind täiesti tasuta otse kasiinosse. (Järgmine kord kui Londonisse lähen peaks selle takso ära proovima.)

*Las Vegas ei olegi kasiinode pealinn maailmas!

Hoopis Hiina linn Macau on! See on ka ainus koht Hiinas, kus kasiinod legaalsed on. Ja juhtumisi on see ka maailma suurim hasartmängude linn. Unustage Vegas – Macau kasum ületas 2012. aastal näiteks Vegase oma 5 – kordselt. Erinevalt Vegasest, kus peamine sissetulek tuleb “penny slots” masinatest, käivad Macaus mängimas rikkurid, kes käristavad välja suuri summasid VIP tubade lauamängudes (75% linna kasiinode sissetulekust).

 

Tuleb tunnistada, et olin ka ise üllatunud kui neid lugusid avastasin ja loodan, et sain ka teile midagi uut ja huvitavat pakkuda. Üldse tundub, et see kasiinosid ümbritsev maailm on täis erutavaid hetki – ja mitte ainult mängulaua taga. Kõigel, mis seda ümbritseb, on juures mingisugune seletamatu riskimise, hulljulguse ja elujanu vibe.

Soovin ka teile rõõmu uute teadmiste ja mängumaailma seikluste üle!