Kaardimängud internetis: Baccarat

Kaardimängud internetis: Baccarat

Kui rääkida teemal kaardimängud internetis, siis esmalt mõeldakse alati Pokkerile ja Blackjackile. Neist kirjutatakse kõige rohkem, neid mängitakse kõige rohkem ja muud mängud kipuvad alati nende kahe suurmängu varju jääma. Kuid kuna neist on aga juba nii palju kirjutatud, siis tahaksin teile tutvustada hoopis kaardimängu Baccarat.

Elegantne kaardimäng Baccarat on Pokkeri ja Blackjacki järel populaarsuselt kolmas internetis mängitav kaardimäng ja seda armastavad mängida just kõrgelt panustajad. Sageli eelistas ka kuulus filmitegelane James Bond just seda mängu. Näiliselt lihtsa ülesehitusega mäng, kus tuleb panus panna ühele kahest võimalikust mängutulemusest, nõuab omajagu julgust. Tänases postituses räägiks lähemalt mängu põhireeglitest.

1. Tuleks aru saada, kuidas kaarte jagatakse

Välja jagatakse 2 kätt – tegu on fiktiivsete tegelastega “Mängija” ja “Diiler”. Kumbki käsi saab 2 kaarti ja tegeliku mängu mängija ülesanne on ära arvata, kummal fiktiivsel mängijal on tugevam käsi (lähemal numbrile 9), või et kas tuleb viik.

2. Õpi ära kaartide väärtuste arvutamine

Erinevalt Blackjackist, ei saa Baccaratis lõhki minna. Kui kaartide väärtus läheb üle 9 ja väärtus muutub kahekohaliseks, siis võetakse nr 1 kombinatsiooni eest ära ja järele jääb ainult teine number: näiteks kui käes on kaardid koguväärtusega 12, siis arvestatakse selle väärtuseks 2. Pildiga kaardid K, Q ja J on väärtusega 10, ässad on väärtusega 1 ja numbrikaardid on iseenese väärtusega. Viigi puhul antakse panused tagasi ja jagatakse uued käed.

3. Õpi mõistma, kuidas “HIT” mängija tegelast mõjutab

Mängija saab kolmanda kaardi (“hit”) juhul, kui mängija kaardid on kokku väärtusega 5 või vähem. Mängija saab järjekorras esimesena uue kaardi.

Uut kaarti ei jagata välja, juhul kui ühel mängu tegelastest on käes kombinatsioon 8 või 9. Siin ei ole erandeid.

4. Millal saab pankuri käsi HIT valida

Kui mängija tegelane valib stand (kuna tema käsi on 6 või enam), valib pankur hit, kui ta käsi on 5 või alla selle. Lisaks on seal veel mõned reeglid, millal pankur hit valida saab ja millal mitte – kuid selles mõttes ei ole see mängu käigus niivõrd oluline, et neid valikuid ei saa sa ise mängu ajal mõjutada. Kõik, mida selles mängus teha saab, on panna panused kas pankurile või mängijale ja püüda ära arvata, kumma käsi osutub tugevamaks.

Seega ei ole siin mängus palju keerulist ja alustuseks soovitan näiteks proovida ära mõni Baccarat tasuta versioon. Tasuta kaardimängud internetis on täiesti tavaline asi ja kasiinod on need just selle eesmärgiga kättesaadavaks teinud, et ei peaks tundmatus kohas pea ees vette hüppama.

Head mänguga tutvumist ja olgem stiilsed!