Kasiinode populaarseimad kaardimängud

Kasiinode populaarseimad kaardimängud

Kasiinod pakuvad erinevaid slotimänge, lauamänge, loteriisid, spordiennustusi ja mida kõike veel. Valik on pea et piiritu ja midagi leidub igale maitsele. Kuid täna tahaksin keskenduda ühele kasiinomänguvormile, kus tuleb enamasti natukene rohkem oma ajusagaraid kasutada ja päris mütsiga lööma siia tulla ei tasu – justnimelt, jutt käib kaardimängudest!

1. Pokker

Pokker on üks kasiinode populaarseim kaardimäng, mis põhineb 5 – kaardistel kombinatsioonidel. Mängijad mängivad üksteise vastu. Mängu alguses jagatakse kaardid mängijatele (igaühele 2) ja lauale asetatakse 5 kaarti. Ülesandeks on saada kokku kuni 5-kaardiline tugevaim kombinatsioon. Pokkerikäed alates nõrgeimast: kõrge kaart, paar, kaks paari, kolmik, rida, mast, maja, nelik, mastirida ja kuninglik mastirida. Olenevalt, kellel on lauda jäänud mängijatest käes tugevaimad kaardid, osutubki võitjaks. Pokkeril on väga palju erinevaid versioone, näiteks: 5-card draw, 5-card stud, Texas Hold’em, Omaha Hold’em, Razz, Pineapple, ja 7-card stud.

2. Black Jack (21)

Blackjack on kaardimäng maja ja mängija vahel. Diiler, kes esindab maja, jagab kõigile välja 2 kaarti, kaasaarvatud endale. Diileri 1 kaart on pildiga ülespoole ja teine allapoole. Võidab see, kellel on numbrile 21 kõige lähedasem väärtus – seda numbrit ei tohi aga ületada. Ässad on painlikud (1 või 11), 10 – K on väärtusega 10 ja numbrid enda väärtusega. Siin on mitu erinevat käikude võimalust: double (topelt panus, 1 kaart juurde), split (kui mängijal on kaks sama numbriga kaarti, tuleb panus duubeldada ja juurde tuleb 2 uut kaarti ja nii saab edasi mängida kahe erineva käega), stand (ei tee midagi, kord läheb järgmisele), hit (1 kaart juurde). Kui kõik mängijad on käinud, pöörab diiler ümber oma teise kaardi ja valib hit, kui väärtus on alla 16. Kui kaartide väärtus on 17 või enam, ei tohi diiler hit valida. Kõik, kellel on diilerist tugevam käsi, mis ei ületa 21, on võitnud.

3. Pai Gow Pokker

Pai Gow Pokker on eriline seetõttu, et seda mängitakse maja vastu (tavalises pokkeris mängivad mängijad omavahel). Diiler käib igaühele ja iseendale välja 7 kaarti. Kõik vaatavad, mis kaardid nad said ja proovivad neist kombineerida parima 5 – kaardise ja 2 – kaardise käe. Kaardid 5 – ses käes peavad olema kombinatsioonilt tugevamad kui kaardid 2 – ses käes. Seejärel võrreldakse käsi diileri omadega. Kui mõlemad käed löövad diileri omi, on mängija võitnud. Kui mõlemad kaardid jäävad alla, on mängija kaotanud. Kui aga nii diileril kui mängijal on 1 võitev käsi, on selle nimetus “push” – võidukäed saavad võrdse võidusumma, kaotav käsi kaotab panuse.

Kõlama jääb ikka pokker – pole midagi teha

Lisaks on küll kasiinodes ka lihtsamaid kaardimänge nagu baccarat või casino war, kuid nende populaarsus jääb pokkerile ja blackjackile tunduvalt alla, kuna nende puhul ei ole suurt ettevalmistust vaja ja mängitakse rohkem õnne peale. Ilmselt pole see pikemas perspektiivis pooltki nii põnev kui näiteks pokker, kus mänguoskuste arendamise ja strateegiate tundmise abil on võimalik aina paremaks mängijaks saada ja seega jääb alati võimalus areneda ja suuremaid võite võita.

Soovin suuri võite ka teile, mu lugejad! Õnn ja oskused käivad alati käsikäes!