Müüdid ning faktid mänguautomaatide kohta

Müüdid ning faktid mänguautomaatide kohta

Tänapäeval on mänguautomaadid muutunud kasiinode lahutamatuks osaks, kuigi varasemalt ei kasutatud neid nii aktiivselt kui tänapäeval. Allpool tutvustame mõningaid fakte ja müüte mänguautomaatide ning nende tööpõhimõtete kohta.

 

Müüt: Mänguautomaatide võidud käivad kindlaks määratud tsüklis ning kui üks ring saab täis, algab see otsast peale.

Tõde: Nii ei ole. Tänapäevased mänguautomaadid põhinevad juhusel ning tulemused tsükliliselt ei kordu.

 

Müüt: Mänguautomaadid on programmeeritud välja maksma kindla protsendi kõigist panustest. Pärast viimast suurt väljamakset ei tee automaat mõnda aega väljamakseid, et saaks kõigepealt raha koguda.

Tõde: Vale. Ükski mängukord eelmisest ei sõltu ning ka järgmise mängu tulemus ei sõltu praegusest. Pole oluline, millal viimane jackpot võideti, mistõttu võib see peagi jälle korduda.

 

Müüt: Kasiino väljapääsule lähemal olevad mänguautomaadid on võitudega heldemad, kui need, mis on sügavamal kasiinos.

Tõde: Vale. Automaatide asukohal pole mingit vahet.

 

Müüt: Väljamaksed sõltuvad mündi temperatuurist.

Tõde: See on ilmselt kõige seosetum arvamus kelleltki, kes on suure summa raha võitnud või kaotanud. Mänguautomaate ei mõjuta ei raha ega ka mängija temperatuur.

 

Nagu näha, siis omapärastest ja vaimukatest müütidest mänguautomaatide puhul puudu ei ole. Küllap on suurema osa neist välja mõelnud inimesed, kes on ebaõnne tõttu suure hulga raha kaotanud ning püüdnud sellele mingisugust seletust leida. Inimestel on raske mõista, et hasartmängud põhinevad õnnel ja juhusel, mitte mängija või tema raha soojusel.

 

Kaheksakümnendatel aastatel muutusid kasiinod põhjalikult, mistõttu ei too suurimat tulu enam mitte traditsioonilised kaardi- ja täringumängud, vaid just mänguautomaadid. Saladus peitub selles, et neid on väga lihtne kasutada. Mõtelda pole tarvis ning raha saab võita võrdlemisi tihti. Lisaks võib suurtest panustes teenida suhteliselt suuri võite, mis teistes mängudes ei pruugi nii lihtne olla.

 

Algul peeti mänguautomaate naistele mõeldud mängudeks, aga tänapäeva statistika tõestab vastupidist. Suurem osa slotimängude mängijatest on mehed.