Pokkeri ajaloost: Kuidas pokker mainstream meedia kaudu populariseeriti.

Pokkeri ajaloost: Kuidas pokker mainstream meedia kaudu populariseeriti.

1980ndateks aastateks oli mainstream meedia pokkeri üle võtnud. Seda näidati kui ajaviitevõimalust ja meelelahutust. Kunagistest pokkeri algusaegade räpastest kõrtsimeeleoludest polnud järel enam haisugi. Kui siis ainult romantilistes westernides. Miinus hais. Pokkerit näidati isegi üle 10 – s “Star Treki” episoodis, kus kosmoselaeva põhimeeskonna liikmed meeldiva ajaviitevormina iganädalaselt pokkerimänge harrastasid.

Atlantic City

1990ndatel tõusis pokker aga USA – s uutesse kõrgustesse, üheskoos hasartmängude üldise leviku laienemisega. Pokkerit oli tänu meedia positiivsele suhtumisele hakatud ka kodudes palju rohkem mängima ning peagi saavutas see mäng ka Atlantic City – s meeletu populaarsuse. Atlantic City oli tolleaegne suuruselt teine hasartmängude meka Las Vegase järel.

Chris Moneymaker – lihtsa mehe võidukäik

Tänu kasvavale meediakajastusele lõi pokkeri populaarsus 21. sajandil veelgi rohkem õitsele. Nüüd sai ka televisiooni vahendusel pokkerimängudele kaasa elada ja “kodust kaasa mängida”. Samuti lõi täiesti uue taseme ka online pokkeri tulek ning vapustav lihtsa mehe suurvõit – Tennessee osariigi raamatupidaja Chris Moneymaker (ja mida perekonnanime!) võitis 2003. aasta World Series Of Poker peavõistluse ja rabas sellega kogu pokkerit jälginud meediat ja vaatajaskonda. Siit polnud enam tagasiteed – pokker liikus kulutulena veelgi suurematesse massidesse. Iga Juss ja Mati tahtis nüüd pokkeris õnne proovida ja ratsa rikkaks saada. Mitmetel see ka õnnestus. Enam ei olnud profitasemel pokker midagi kauget ja vaevuhoomatavat, mida justkui vaid “tippmängijad” võiksid harrastada. Igaühest võis nüüd saada profimängija ja hakkajaid tekkis nagu seeni pärast vihma.

Online pokker

Nagu poleks veel meedia pokkerit lihtrahvale piisavalt lähedale toonud, tulid ka online pokkeritoad. Igaühel, kellel oli arvuti, oli ka juurdepääs online pokkerile. Enam ei olnud kohustust end viisakalt riidesse panna, oma aega planeerida ja kuhugi kasiinosse või sõprade juurde kohale minna. Nüüd oli kõik tehtav oma koduseinte vahelt ja mängides sai jääda ka seejuures täiesti anonüümseks. See tõi mängu ka palju antisotsiaalset rahvast, kes muidu ehk pokkeri juurde poleks kunagi sattunud.

Mis puutub aga pokkerimatšide filmimisse – tänu kaameratele muutus mäng, mida sai varem vaid lihtsalt ise väikese seltskonnaga mängida, järsku vaatemänguliseks spordialaks, kus sai kaasa elada ja parimatelt oma ala proffidelt uusi nippe õppida.

Pokkeriturniirid

Lisaks pokkeri maailmasarjale – World Series Of Poker – tekkis rida muid pokkeriturniire ja erineva raskusastme ja sisseostu summaga võistlusi. Ka need võistlused aitasid kaasa pokkeri populaarsust ülemaailmseks muuta. Nendeks olid näiteks võistlused nagu World Poker Tour (Maailma pokkeriturnee) ja European Poker Tour (Euroopa pokkeriturnee). Esimene pokkeri juhtimise/valitsemise süsteem loodi 2009. aastal Šveitsis ja toimib tänaseni.

See kõik näitab, kui suur jõud on tegelikult meedial inimeste arvamusi kujundada nind tuleb tõdeda, et pokkeri areng räpasest kõrtsimängust kõrgtasemelise spordialani on olnud muljetavaldav!