Ruleti strateegiatest

Ruleti strateegiatest

Rulett on ehitatud üles suures osas puhtale juhusele. Sellele vaatamata on välja töötatud hulk strateegiaid, mis võiks teoreetiliselt mängija võiduvõimalusi suurendada ja mida paljud mängijad ka kasutavad.

Martingale

Ühest strateegiast olen ka eelnevalt korra juttu teinud – see on “Martingale strateegia”, mis leiutati juba 18.saj kulli ja kirja mängimisel, kus võiduvõimalus on 50%. Sisuliselt panustad kogu aeg samale värvile ja iga kord kui kaotad, siis järgmise panuse teed topeltsuuruses, kuni võit saabub. Samas on tegu õnnemänguga ja kes ütleb, et võit saabub enne, kui sul raha otsas või laua limiit täis?

Parlay

Teine strateegia on “Parlay süsteem”. Siin tuleb samuti panustada kogu aeg samale värvile, kuid erinevalt Matingale’i strateegiast teed siin uue panuse võidetud summaga. Kaotuse puhul tuleb alustada otsast peale. Näiteks kui paned mängu 4 eur ja võidad, siis järmine panus on 8 eur ja kui jälle võidad, siis paned mängu 16 eur jne, kuni kaotad, siis alustad jälle uuest (soovitatavalt väiksemast) panusest. Selle strateegia konks on aga jällegi, et ei tea millal see võit võib saabuda. Või kui oled võidulainel, siis millal see katkeb ja rahast jälle ilma oled. Ka siin võib maha mängida päris suure summa (kuigi teoreetiliselt on risk väiksem kui Martingale strateegias).

Fibonacci

Kolmas strateegia, nimega “Fibonacci süsteem”, on üks vanimatest kasutusel olnud strateegiatest. Tegu on arvude jadaga, mida lisaks ruletimängule kasutatakse ka aktsiaturgudel. See leiutati Itaalias 12.saj. matemaatiku Leonardo Pisano poolt. Jada arvutatakse eelneva 2 arvu summana – 1, 1, 2, 3, 5, 8 jne. Kaotuse puhul tuleb minna mööda jada edasi ja teha panus vastavalt järgnevale numbrile ja võidu puhul tuleb tõmmata maha jadast 2 viimast nr. Jada on läbi kui kõik numbrid on maha tõmmatud. See süsteem toimib aga ainult sellisel juhul kui võidad esimese panusega.

Raindrop

Veel üks strateegiatest on nimega “John Solitude Raindrop Strategy”, mis baseerub tasakaalu printsiibile. Seega eeldab see strateegia, et “millalgi pead sa võitma”. See ei tööta, kuna teadmine, et sa millalgi võidad, ei aita sind kuidagi numbri ega värviku valikul, millele panustada – vähemalt mitte nii, et su võitmise tõenäosus (mängu eelis) suureneks.

Võidu tõenäosus

Neid strateegiaid on veel ja veel ja inimesed mängivad nendele strateegiatele toetudes kogu aeg, kuid professionaalsed mängijad on ära proovinud, et need sisuliselt ei tööta, kuna need ei suurenda sinu eelist kasiino ees. Neid võib olla küll huvitav ja lõbus proovida, kuid ei tasu lootma jääda, et need su võidule mingitkipidi kaasa aitavad. Ainus viis oma eelist suurendada, oleks mängida samal ruletimasinal vähemalt 50 000 spinni, arvutada välja konkreetse masina füüsika, kuuli liikumine ja püüda ennustada, millisele numbrile kuul järgmisena maandub. See on aga suurem ettevõtmine ja pühendumine ning niisama oma lõbuks mängijatele soovitaksin siiski arvestada asjaoluga, et ükski strateegia ei aita sind võidule lähemale – kui need töötaksid, siis oleksid kõik kasiinod juba puruvaesed.

Seega võta vabalt ja mängi ruletti, nautides mängu ilu, lõbusat seltskonda ja lootes, et ehk täna mul veab!