Rulett

Rulett

Kuna rulett on kindlasti üks populaarsemaid, kui mitte kõige populaarsem mäng, mida leiab kõigist maailma kasiinodest, jagame selle kohta kuut huvitavat fakti, mis kahtlemata üllatavad ning aitavad selle mängu võlu paremini mõista.

 

  1. Mängu võiduvõimalus Euroopas ning Ameerika Ühendriikides erineb. Muidugi on mängust ka teisi versioone, kuid peamine erinevus on just Ameerika ning Euroopa ruleti vahel. Ameerika ruletirattal on lisaks nullitaskule ka topeltnullitasku, mis suurendab maja eelist 5,26 protsendini, samal ajal kui Euroopa ruleti puhul on see vaid 2,7 protsenti.
  2. 10 eurost on võimalik kiiresti teha 12 950 dollarit. Tarvis on mängu panna vaid 10 dollarit, millest saab võidu korral 350 dollarit. Kui see aga taas ühele konkreetsele numbrile panustada, ongi võit juba 12 950 dollarit. Selline ime juhtub küll aga vaid ühel korral 1444-st ning inimene kulutab keskmiselt 15 000 dollarit, et seda summat võita.
  3. Rulett on ainus kasiinomäng, mida mängides on lubatud kasutada paberit ja pliiatsit. Kui püüate aga märkmeid teha telefoniga või mõne teise elektroonilise seadmega, siis palutakse teil lisaks mängualauale ilmselt lahkuda ka kasiinost.
  4. Ruletiratta disain ja mängulaud on loodud nii, et saaks mugavalt ja arusaadavalt erinevaid panuseid ning nende kombinatsioone teha. Miski ei ole seal juhuslikult.
  5. Rulett loodi Pariisis ning ruletiratas, mida tänapäeval Ameerika ruletirattana tunneme, loodi justnimelt seal. Euroopa ruleti nime all tuttav ratas loodi aga Saksamaal. Uus, ühe nulliga ratas, muutis väga kiiresti mängu populaarseks, kuna võiduvõimalus tõusis pea kaks korda.
  6. Kuigi mõned vandenõuteooriate meistrid ütlevad, et järgmiste rattakeerutuste tulemust on võimalik ette näha, siis tegelikult on iga keerutus eelnevast ja järgnevast sõltumatu. Ette pole võimalik näha ei värvi ega numbrit, kuhu pallike järgmisena maandub. Edasi on kõik juba puhas matemaatika. Tõenäosus, et üks värv saadakse kümme korda järjest on 1:1024. Arv 19 saadi 7 korda järjest, kuigi sellise tulemuse tõenäosus on üks kolmest miljardist.