Spordiennustus internetis ja mujal

Spordiennustus internetis ja mujal

Kui sa oled üks neist, kes armastab spordiennustusi, siis pole sa üksi. See on üks populaarsemaid hasartmänguviise maailmas, kus panused tehakse enamasti oma lemmikmeeskonnale, et neid nö vaimselt toetada ja võetakse aega, et vaadata ära kogu mäng, kaasa elades ja lootes, et lemmikmeeskond võidaks – mis tähendab võitu ka sinule.

Loomulikult on ka palju neid, kes ei panusta vaid oma lemmikule, vaid mängivad mängu palju strateegilisemalt, püüdes välja arvutada võidu tõenäosused ja võidusummade suurused. Mida paremini teatud spordiala ja meeskondade/võistlejate hetkevormi tunda, seda suurem võimalus on siin panustega võit skoorida.

Populaarsus varieerub riigiti

Spordiennustused olid väga populaarsed Vanas Roomas ja sealt alates on see panusamisviis järjest enam populaarsust võitnud.

Eestis on väga levinud spordiennustus internetis – meil on online kasiinod, mis pakuvad võimalusi panustada erinevatele spordialadele ja nii saab mängule panuseid teha otse kodust või miks mitte ka töölt, ilma et peaks kuhugi eraldi kohale minema.

Suurbritannias on aga spordiennustuste tegemine hoopis enam levinud. See legaliseeriti seal juba kaua aega tagasi ja panuseid saab teha nii online keskkondades, telefoni teel kui ka erinevates hasartmängukioskites, kuhu tuleb ise füüsiliselt kohale minna. Ning kuna Suurbritannias on niivõrd palju jalgpallifänne, kes on oma lemmikspordiala suhtes meeletult kirglikud, on vaid loomulik, et nad soovivad teha panuseid oma lemmikmeeskondadele ja saada sellelt ka isiklikku tulu. Ehk seletab just see, et miks on Suurbritannias alati kõige vihasemad fännidevahelised kaklused peale jalgpallimatše, kus ehk mõni punane kaart tundus ebaõiglane või keegi vigastas teise meeskonna liiget ja näis, justkui oleks see olnud meelega.

Mitte igal pool legaalne

On ka riike, kus spordile panuste tegemine ei ole seadusega lubatud. Näiteks USA-s on see siiamaani illegaalne, sest suured sporditegijad usuvad, et spordiennustuste legaalseks muutmine tooks juurde liialt palju hasartmängureid. Samuti on olnud küsimärgi all sporditulemuste mõjutamine – on tulnud ette juhuseid, kus on ära tõestatud, et sportlane või meeskond kaotas meelega, et keegi saaks sellelt kasseerida suure rahalise võidu. Kuid kuna aga USA-s on ka palju neid inimesi, kes tahavad spordiennustusi legaalseks muuta (sest maksudena tuleks riigile rohkem raha sisse), tehti USA-s seadus, mis sätestab, et neljas osariigis on spordiennustus internetis seaduslik.

Ka Indias on spordiennustused tänapäevani illegaalsed, kuid see on põhjustanud allilma panustamiskontorid, mis rahastavad riigis kuritegevust ja mis toob aastas 150 biljoni dollari suuruse kasumi – mõelda vaid, kui palju saaks India seda raha oma majandusse ja rahva heaolusse süstida, kui spordiennustused legaliseeritaks.

New Zealandis on spordiennustuse lubatud, kuid neil on vaid üks interneti lehekülg, kus saab panuseid teha. Samamoodi, kui Austraalias pole spordile panustamine lubatud, kuid telefoni teel ja mobiilis on siiski võimalusi olemas.

Üldiselt on siiski maailm hakanud taipama, et peaks laskma inimestel kulutada oma raha täpselt sellele, millele nad ise soovivad ja riikidel on siin võimalus korjata pealt maksud ja nii on kõik õnnelikud!